UYGULAMA & TAAHHÜT

null

Elektrik Tesisat Mühendisliği – Uygulama – Taahhüt

Elektrik enerjisinin üretiminden, dağıtım, dönüşüm, tüketim safhasında elektrik mühendisliği kapsamındaki tüm iş ve projelerde şimdiye kadar yer almış ve şimdiden sonrada en etkin biçimde yer almaya devam edeceğiz.

Dağıtım – Ölçme ve Anahtarlama Tesisleri

Yüksek gerilim, orta gerilim transformatör merkezleri, havai hat ve kablo hatları ve şebekeleri, şalt sahaları, ölçü, dağıtım merkezleri, orta gerilim şalt dolapları, zayıf akım dağıtım, reaktif güç kompanzasyonu, kontrol, ölçme, orta ve yüksek gerilim mcc panelleri.

Aydınlatma Tesisatları

Endüstriyel, yaşamsal hacimlerde fonksiyonel iç ve dış aydınlatma, alışveriş ve iş merkezleri, fabrikalar, hastaneler, okullar, konutlar, askeri tesisler, otel tatil köyü ve her türden yapı ve yerleşim merkezleri, belediyeler, yol aydınlatmaları, aydınlatma otomasyonları, acil ve yönlendirme aydınlatma uygulamaları.

Elektrik İç Tesisat

Şebeke, UPS, enerji dağıtımı, priz, makine tesisatları, kablo ve kablo kanalları, busbar tesisleri, döşemealtı, sıvaaltı, sıvaüstü, parapet sistemler.

Koruma Tesisatları

Koruma ve işletme topraklamaları, yıldırımlık tesisleri, aşırı gerilim, artık akım koruma sistemleri.

İletişim Tesisatları

Analog ve digital ip telefon sistemi altyapısı ve kablolama, veri, ses, görüntü iletişimi LAN/WAN ağ çözümleri , fiber/bakır omurga oluşumu ve yapısal kablolama, intercom, tv, merkezi saat, çağrı sistemleri, müzik yayın ve anons tesisatı, kablosusz ağ çözümleri.

Güvenlik Tesisatları

CCTV izleme ve kayıt tesisatları, denetimli geçiş ve erişim tesisatları, yangın algılama, alarm ve ihbar sistemleri.

Bina Otomasyonu, Otomasyon Sistemleri

HVAC Isıtma, havalandırma, soğutma, iklimlendirme otomasyon sistemi, aydınlatma, enerji yönetimi, güvenlik tesisatları izleme, yönetme entegrasyonu, SCADA, Telemetri, web server uygulamaları.

Proses otomasyonu, ısı, basınç, debi, pozisyon, nem, devir, hız, ışık, karbonmonoksit, karbondioksit, ağırlık vb.. parametrelerin izleme, kayıt ve denetimi, komple üretim ve proses hatları projelendirme, taahhüt, montaj, devreye alma danışmanlık.

Enerji üretim / kojenerasyon (termik katı ve gaz yakıtlı, hidrolik, rüzgar) santralleri otomasyonu.

Bilişim Sistem – Ekipman Tesisi

Bilişim sistemleri konusunda tek başına bir taahhüde girmeyi tercih etmemekle birlikte, genel taahhüt içinde ele alınacak server (database, file, post servers) ve workstation sistemlerin temini, kurulumu, konfigurasyonu ve teslimini de yapmaktayız.

Enerji Üretimi, Tasarrufu, Geri Kazanımı

Elektrik enerjisi, üretimi, kojenerasyon santralları, diesel-gaz t. jeneratör grupları, termik santraller ve geri kazanım tesisleri, hidroelektrik santralleri, uygulama, montaj, projelendirme, danışmanlık, kontrollük, fizibilite.

Bina ve işletmelerde, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu etüdleri, enerji tasarrufu uygulama projeleri ve planlarının hazırlanması, yürütülmesi.

Bakım onarım, tadilat, danışmanlık hizmetleri

Mevcut tesisat ve tesislerinizde, bakım onarım,yenileme,iyileştirme,çalışmaları, trafo postaları,AG.ve OG tesislerinizde koruyucu bakım inceleme etüd yapılması,infrared termografi (termal kamera analizi),röle ve kesici testleri analiz raporları,çözüm önerileri ve projeleri oluşturulması,size özel çözümlerde rehberlik.